Total Pageviews

Sunday, June 24, 2012

DARY NATURY- SÓL MORSKA :)

Rozpoczynam dla was najnowszą serie, którą nazwałam dary natury.
W serii tej przedstawię wam naturalne składniki kosmetyków.
Zaczniemy właśnie od soli morskiej.Już sama woda morska doskonale pielęgnuje skórę. Są w niej bowiem wszystkie minerały występujące na ziemi, nasza skóra bardzo łatwo je absorbuje. Minerały wnikają głęboko w pory- pobudzają metabolizm komórkowy i ukrwienie. Po morskiej kąpieli skóra jest lepiej dotleniona i bardziej elastyczna bo poprawia się kondycja włókien elastyny i kolagenu( dziewczyny kąpiemy się na wakacjach dużo w słonej wodzie:) ). Jest też doskonale nawilżona, ponieważ minerały zatrzymują wilgoć w skórze.
Sama sól morska to przede wszystkim idealny peeling skóry, ale również pomaga w pozbyciu się cellulitu, idealnie pomaga walczyć z trądzikiem dojrzałym jak również pięknie odmładza skórę i poprawia kondycję naszych włosów oraz pięknie je skręca, ale o tym opowie wam Karolinka ze Stylizacji 2. Nawet zestresowani i zmęczeni znajdą ukojenie w ciepłej kąpieli z dodatkiem tego " białego złota''.

A teraz zdradzę wam bo to przecież nie tajemnica jakie składniki kryją się w 100g soli:
chlor 51,6-55,8g
sód 33,10-35,30g
magnez 0,38-0,68g
wapń 0,04-0,18g
potas 0,08-0,18g
siarczan 0,87-2,10g
żelazo 0,80-1,60g
mangan poniżej 0,005mg
cynk 0,37-0,72mg

Kosmetyki, które posiadają sól morską:A teraz zapraszam was na filmik tam mówię i pokazuje dużo więcej:)2 comments:

  1. hej kochana widziałam że istnieje u ciebie możliwość wymianki kosmetycznej. jeżeli byłabyś zainteresowana czyms takim ponownie to odezwij się na e-mail i tak pogadamy i dogadamy sie 1989ewciak@wp.pl

    ReplyDelete
  2. o tak, sól nie ma sobie równych. domowy peeling z soli i olejk przebija wszystkie sklepowe

    ReplyDelete