Total Pageviews

Thursday, May 31, 2012

KSIĄŻKI DLA MAMUSIEK I TATUŚKÓW

W oczekiwaniu na nasze potomstwo mamy wiele obaw czy na pewno sobie poradzimy w nowej roli ( rodziców) ? Nie musimy jednak się tego obawiać z pomocą pewnych książek i bez graniczną miłością do naszego maleństwa na pewno damy radę.
O to parę moich propozycji książkowych zapraszam do czytania:


Książka przedstawia różne czynniki, które wpływają na życie dzieci między innymi ich wrastanie i rozwój umysłowy, choroby, które pojawiają się w w różnych okresach życia naszego dziecka i jak sobie z nimi radzić. Ten poradnik dla rodziców, pełen praktycznych sugestii i wyjaśnień, odpowiada na rozliczone pytania dotyczące zdrowia i życia dziecka.


200 przepisów i pomocnych rad, sprawdzonych w praktyce. Ważne jest, żeby wiedzieć, po czym rozpoznać czy dziecko jest chore. Co można zrobić, żeby zapobiec chorobie albo po prostu pomóc naszemu dziecku. W książce możecie przeczytać o prostych sposobach leczenia o przyrządzeniu okładów, herbatek a także właściwościach leczniczych artykułów spożywczych.


Jest to obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica:)
Z książki dowiecie się, jak masować swoją pociechę. Krok po kroku opisano w niej podstawowe sposoby masowania poszczególnych części ciała. Doradzono, jakich używać olejków do masażu oraz objaśniono, jak masować wcześniaki, dzieci zdrowe i chore. Dzięki tej książce zrozumiecie mowę ciała niemowląt.


Książka ta to mała encyklopedia dziecka. Przekazuje wyniki najnowszych badań w zrozumiały i przemyślany sposób, jest pięknie ilustrowany ponad 650 zdjęciami oraz ma łatwe do zrozumienia informacje.


Autorem książki jest między innymi Tracy Hogg, która w Anglii uzyskała dyplom pielęgniarki i położnej. Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Z tym poradnikiem wszystko wydaje się być łatwe, gdyż poznała ona klucz do dziecięcego świata i włożyła go między strony tej książki.
Naprawdę polecam:)

A teraz dwie pozycje jako książki pamiętniki, które będą świetną pamiątkom i prezentem dla naszego dziecka:))))


Jest to pamiętnik naszego brzuszka. Podzielony został na 3 semestry. Możemy w nim opisywać wzrost naszego brzucha samopoczucie reakcje tatusia dziadków i znajomych. Jest miejsce na zdięcia i różne pamiątki z tego właśnie okresu:)


A tutaj pamiętnik pamiątkowy w którym opisuje się pierwszy rok naszego maleństwa. Jest miejsce na zdjęcia pamiątkowe, jest nawet drzewo rodzinne. Prawie na każdej stronie są kołysanki moje są w języku angielskim.

GORĄCO POLECAM2 comments:

  1. I tak powinno wyglądać gruntowne przygotowanie się do roli rodzica:) Materiały są więc nic tylko studiować co tam ciekawego napisali:)

    ReplyDelete
  2. Podobne przygotowania poczyniłam przed urodzeniem pierwszego dziecka. Najbardziej przydały mi się rady z książki Język Niemowląt. Wypróbowałam na swoich 2 chłopakach. Zdaj się na instynkt i zdrowy rozsądek w postępowaniu z dzieckiem a będzie dobrze :)

    ReplyDelete